Tento manuál pokojne ignoruj, ak sa vieš pohybovať vo virtuálnom prostredí.

V opačnom prípade sa ti tento manuál určite zíde, aby si sa nám tu nestratil v priestore a čase ako niekoľko prvých študentov, ktorých dodnes hľadáme 🙂

Podstatná informácia na úvod:

Na úvodnú stránku sa vždy dokážeš vrátiť kliknutím na LOGO našej školy v hornej časti stránky, nech už si sa stratil v ktorejkoľvek miestnosti.

Takže poďme na to po lopate:

 1. Otvor budovu školy klikom na toto slovo alebo v hornej červenej lište klikni na slovo triedy.
 2. Pred očami sa ti zjaví budova školy s niekoľkými poschodiami.
 3. Strechu ignoruj, v podkroví je zatiaľ iba prievan.
 4. Na najvyššom poschodí celkom vľavo objavíš „šéfovňu“. Pokojne vstúp dnu. Nájdeš tam našu šéfku Andreu, ktorá ti povie niečo o projekte KEŠ.
 5. Ak ťa jej príhovor zaujal a máš ďalšie otázky k fungovaniu školy, napíš jej mail, zavolaj alebo svoje pripomienky nasmeruj do klubovne na FB. Kontakty nájdeš celkom dolu. Roluj kolieskom na myške.
 6. Vedľa šéfky sídlia v miestnosti „školské hlášky“ naše mladé fešné redaktorky Bronka a Stelka. Baliť ich je prísne zakázané!
 7. Vypočuj si čo ti chcú povedať o svojej práci na škole. Ak máš zaujímavý tip na hlášku, pošli im ju cez formulár alebo ich kontaktuj mailom, telefonicky (len po 15:00 hod – bohužiaľ, obe ešte musia navštevovať aj tradičnú školu), alebo im napíš na FB. Kontakty opäť nájdeš celkom dole. Toto je miestnosť, kde Bronka a Stelka budú pridávať novinky o škole a reportáže zo života školy. Preto sleduj stránku pravidelne. Odporúčame zanechať svoju mailovú adresu, aby ti nič nové neušlo.
 8. Miestnosť „smotánka“ zatiaľ ignoruj. Pripravujeme do nej komplexný platený program.
 9. Na konci horného poschodia objavíš ešte „úradovňu“. Je to miesto, kde nájdeš školský poriadok, ktorý si povinne naštuduj! Ak sa ti niečo nepáči, napíš nám na lampáreň 🙂  
 10. Prešiel si podkrovie? Posuň sa na nižšie poschodia  do jednotlivých tried. Vyber si triedu podľa záujmu a klikni na obrázok alebo na názov triedy. Preštuduj si o čom trieda je a ako sa v nej môžeš zapojiť svojimi aktivitami alebo príspevkami.
 11. V "prípravke" môžeš podporiť našu redaktorku Bronku, ktorá je autorkou projektu „Prečítam ti rozprávku“. Vlastnými silami si chce zarobiť na štúdia jazykov. Inšpiruj sa, a ak môžeš, podpor ju zakúpením jej rozprávok vo formáte mp3. Viac o jej projekte nájdeš v prípravke alebo na jej stránke www.precitamtirozpravku.eu
 12. "Tvorivá dielňa" je určená zručným ľuďom a remeselníkom. Tu môžeš prispievať rôznymi video návodmi. Viac o tom ako na to, si naštuduj priamo v triede alebo kontaktuj vedúcu. Kontakt na ňu nájdeš opäť celkom dole. Rolujemeee.....
 13. "Trieda lídrov" je určená tím, ktorí sa chcú stať lídrami vo svojom odbore.  Viac o tom ti povie priamo naša šéfka. Klikni na obrázok alebo názov triedy a vypočuj si ju. Prípadne prejdi priamo na stránku www.kreativnylider.eu
 14. "Trieda KEŠu" svoj študijný plán ešte len pripravuje. Každopádne si vypočuj o čom táto trieda je. Bude to poriadna jazda.
 15. Ak si cestovateľ a rád spoznávaš Slovensko, potom pre teba bude zaujímavá "trieda pútnikov". Klikni na obrázok alebo názov triedy a dozvieš sa viac.
 16. "Trieda ďatľov" ťa naučí ťukať na klávesnici 10 prstovou hmatovou metódou. Kurz je vo fáze prípravy.
 17. Napokon ťa možno bude zaujímať "trieda externistov". Tu nájdeš rôzne študijné online programy a kurzy pre sebarozvoj a vzdelávanie. Ak máš sám nejaký kurz, šup sem s ním. Si vítaný v našej KEŠ. Pre viac info vstúp do triedy.
 18. Ak sa nechceš zapájať aktívne, môžeš triedy len tak z diaľky sledovať.
 19. Napokon sa presuň do suterénu, kde nájdeš ďalšie školské priestory.
 20. "Knižnica" je prístupná pre všetkých, ktorí si  vybavia čitateľský preukaz. Je to jednoduché. Stačí vyplniť formulár a prihlásiť sa zadaným mailom a heslom, ktoré si sám určíš.
 21. Prihlásiš sa cez hornú červenú lištu, kde je názov „prihlásenie do knižnice“
 22. Vedľa knižnice nájdeš „automat“. Je to  miesto, kde nájdeš rôzne e-shopy, predajné stránky a ponuky služieb, ktoré sa zapoja do systému KEŠ. Ak taký sám máš, vyplň formulár a budeme ťa kontaktovať.
 23. "Jedáleň" je určená pre hladošov a hľadačov inšpiratívnych receptov. Zapoj sa a zašli svoj vlastný recept – ideálne s video návodom. Inšpiruj sa existujúcimi videami našich mladých KEŠákov.
 24. Ak sa už poriadne naješ, odskoč si do "telocvične", kde ťa čaká tréner Dávid a jeho zástupca Samko. Obaja ťa dajú do laty. Prípadne navštív priamo stránku http://trenertvojhozdravia.mioweb.cz/ a skontaktuj sa so svojim trénerom zdravia.

Asi toľko pre IT negramotných 🙂 

Veríme, že tento návod ti pomohol zorientovať sa v našej škole.